Kalender for juniorholdet 21/22 - med forbehold for ændringer

September
 16. 1. prøvetræning 18.00-20.00
23. 2. prøvetræning 18.00-20.00
30. 3. prøvetræning 18.00-20.00  + gymnast/forældreinfo 19.45 til ca. 20.15 i hallen

 Oktober
1. Udtagede piger (udtagelse 17.00-20.00 Brejninggaard)
7. Træning 18.00-20.00
10. Træning (udtagede piger) 10.00-14.00. Højmark hallen (lille hal)
14. Træning 18.00-20.00
 21. efterårsferie = ingen træning
28. Træning 18.00-20.00 (dragtprøvning)
29.-30. Opstarts-/rystesammendage fre kl. 18.30 til lør. kl. 13.00. Holmsland Idræts- og Kulturcenter.

November
4. Træning 18.00-20.00
11. Træning 18.00-20.00
14. Træning (udtagede piger) 15.00-18.00. Højmark Hallen (lille hal)
18. Træning 18.00-20.00 (alle skal være i Utopia)
25. Træning 18.00-20.00 

December
2. Træning 18.00-20.00 Aflyst
4. Midtvejsopvisning fra 13.45 til ca. 16.00. Aflyst
9. Træning 18.00-20.00.
10. Træning (udtagede piger) 17.00-20.00. Højmark Hallen (lille hal)
11. Weekendtræning lør. kl. 13.00-20.00 (incl. aftensmad). Alle sover hjemme
12. Weekendtræning søn. kl. 09.30-12.30
 16. Sidste træning før jul = Jule-tema-træning 18.00-20.00. Aflyst
23. Juleferie = ingen træning
30. Juleferie = ingen træning

Januar
6. Træning 18.00-20.00
13. Træning 18.00-20.00
16. Træning (udtagede piger) 10.00-14.00. Højmark Hallen (lille hal)
20. Træning 18.00-20.00
23. Søndagstræning 10.00-17.00. Sted: Brejninggaard
27. Træning 18.00-20.00
29. Mini-juniorstævne kl. 10.30-17.15. Gråkjær Arena Holstebro (bus tur/retur). Afgang Brejninggaard kl. 9.45/retur ca. 18.00
30. DHE-stævne (Ringkøbing-Skjern Kulturcenter) kl. 13.00-17.00

Februar
3. Træning 18.00-20.00
10. Træning 18.00-20.00
17. Vinterferie = ingen træning
24. Træning 17.30-20.30 (udvidet træning)
27. Træning (udtagede piger) 14.00-17.00. Højmark hallen (lille hal)

Marts
3.
Træning 18.00-20.00
4. Lokal opvisning i Lem kl. 19:50. 
5. Lokal opvisning Spjald kl. ca. 12:10 + Velling kl. ca. 13:30. 
10. Træning 17.15 til ca. 20.30 (incl. opvisning for B.E)
12.-13. Forårsopvisning Rofi.
17.  Træning 18.00-20.00
19.-20. Forårsopvisning RKSC.
22. Opvisning på Staby Efterskole. 18:00
24.  Juniortræf på Vedersø Efterskole. 18:00
27. Forårsopvisning på Brejninggaard. 10:45
31.  Træning 18.00-20.00

April
2.-3. Juniorstævne Vejle (bus tur/retur Brejninggaard)
Mødetid Brejninggaard 07.15. Afgang 07.30. Hjemkomst søndag kl. ca. 15.00.
7. Træning 18.00-20.00


TAK FOR I ÅR