Aspirantholdsinstruktører 1977-

Sæson

 

Instruktører
PIGER

 

Instruktører
DRENGE

 

Holdets rejser

2019/20

 

Laura Hejbøl Rækby Larsen og Emilie Mattrup Lundsgaard

 

Malthe Kvistgaard, Michael Olesen og Mikkel Apel

 

 

2018/19

 

Louise Aagaard, Astrid Søndergaard og Pernille Bo Hansen

 

Magnus Sandholm, Jacob Sommer Ahle og Simon Aalbæk Nissen

 

 

2017/18

 

Signe Stampe, Louise Aagaard

 

Lasse Frederiksen, Jacob Sommer Ahle, Simon Aalbæk Nissen

 

 

2016/17

 

Josephine Green, Christina Meyer, Sofie Stubkjær

 

Søren Galsgaard, Lasse Søndergaard, Emil Jakobsen, Lasse Frederiksen

 

 

2015/16

 

Josephine Green, Elisabeth Ladekjær og Kristina Møgelhøj

 

Søren Galsgaard, Lasse Søndergaard, Michael Andersen, Jeppe Fredslund

 

Italien

2014/15

 

Line Bruun-Olesen, Marie Houbak

 

Sebastian Green, Mogens Krogsgaard, Mads Clausen, Emil Thomassen, Søren Dybdahl og Nicolaj Meyer

 

 

2013/14

 

Line Bruun-Olesen, Kristina Møgelhøj

 

Sebastian Green, Mogens Krogsgaard, Allan R. Knudsen, Nikolaj Meyer og Jonas Galsgaard

 

 

2012/13

 

Pernille Aarup, Kathrine Søndergaard og Maja Lykke

 

Nicolaj Meyer, Sebastian Green, Søren Astrup, Peter Pilely

 

 

2011/12

 

Pernille Aarup og Henriette Ringkøbing

 

Jeppe Haubjerg, Sebastian Green, Henrik Rørby og Nicolai Bech

 

Kroatien

2010/11

 

Marie Brandt og Julie Moltke

 

Thomas Jensen, Simon Stensig, Jakob Korsholm og Nicolai Bech

 

 

2009/10

 

Anne Justesen og Nina Frederiksen

 

Simon Stensig, Jakob Højris og Jakob Korsholm

 

Italien

2008/09

 

Sara Nybo og Ane Madsen

 

Rasmus Bjerge, Kasper Bach, Allan Gregor

 

 

2007/08

 

Nina Stampe, Ane Madsen

 

Rasmus Skaaning og Kenneth Christiansen

 

 

2006/07

 

Ingen hold

 

Ingen hold

 

 

2005/06

 

Ingen hold

 

Ingen hold

 

 

2004/05

 

Charlotte Søgaard

 

Ingen hold

 

 

2003/04

 

Ingen hold

 

Ingen hold

 

 

2002/03

 

Ingen hold

 

Ingen hold

 

 

2001/02

 

Lærke Rau

 

Kasper T. Kristiansen

 

 

2000/01

 

Tina Kjærgaard Kuhr

 

Joachim Kjeldsen

 

 

1999/00

 

Mette Aagaard Kristensen

 

Stig Kristensen, Henrik Stenhøj, Leif Eybye og Per Thomsen

 

Østeuropa

1998/99

 

Heidi Bro, Mette Aagaard og Grethe Nielsen

 

Stig Kristensen og Henning Christensen

 

 

1997/98

 

Heidi Bro, Mette Aagaard og Lene Albertsen

 

Stig Kristensen, Jesper Christiansen, Per Thomasen og Henning Christensen

 

 

1996/97

 

Heidi Bro og Lene Albertsen

 

Allan Kirk, Jesper Christiansen og Per Thomsen

 

 

1995/96

 

Vi mangler navne

 

Vi mangler navne

 

 

1994/95

 

Hanne Østergaard

 

Harald Olesen

 

 

1993/94

 

Hanne Østergaard

 

Harald Olesen

 

 

1992/93

 

Hanne Østergaard

 

Bo Nielsen og Harald Olesen

 

 

1991/92

 

Hanne Østergaard

 

Hans Christen Vad

 

 

1990/91

 

Hanne Østergaard

 

Hans Christen Vad

 

 

1989/90

 

Anette Astrup Pedersen

 

Hans Christen Vad

 

 

1988/89

 

Anette Astrup Pedersen

 

Lars Vestergaard

 

Italien

1987/88

 

Anette Astrup Pedersen

 

Laurids Green og Niels Arne Stensig

 

 

1986/87

 

Bente Jakobsen

 

Laurids Green, Erik Hykkelbjerg og Kjeld Korsholm

 

 

1985/86

 

Bente Jakobsen

 

Erik Østergaard og Laurids Green

 

Italien

1984/85

 

Bente Jakobsen

 

Erik Østergaard

 

 

1983/84

 

Nanna Nygaard

 

Erik Østergaard og Jørgen Højer

 

 

1982/83

 

Nanna Nygaard

 

Knud Tarpgaard

 

 

1981/82

 

Nanna Nygaard

 

Knud Tarpgaard

 

 

1980/81

 

Lisbeth Rasmussen

 

Knud Tarpgaard

 

 

1979/80

 

Lisbeth Rasmussen

 

Knud Tarpgaard

 

 

1978/79

 

Lisbeth Rasmussen

 

Knud Tarpgaard

 

 

1977/78

 

Lisbeth Rasmussen

 

Knud Tarpgaard